[stm_spacer height=”73″ height_tablet=”60″ height_mobile=”40″]
sena-ekici

2014 yılında Maltepe Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun olmuştur. Lisans eğitimi sırasında DOHAD mahalle gönüllüleri ile ortak çalışmada bulunmuştur. Lisans eğitimden sonra özel bir kurumda ilköğretim okul psikoloğu olarak çalışmıştır. 2015-2016 yılları arasında NP Hastanesi Feneryolu Kliniğinde gönüllü olarak çalışmıştır. Burada Dr. Klinik Psikolog Cengiz Demirsoy süpervizyonluğunda obsesif kompulsif bozukluk, panik atak, kaygı bozuklukları, sosyal fobi gibi sorunlar üzerine Kognitif-Davranışçı Terapi yönelimli çalışmalar yürütmüştür. 2016 yılında Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümü yüksek lisansını tamamlamıştır. Sena Ekici klinik psikoloji alanındaki uzmanlığını Üsküdar Üniversitesinden Yrd. Doç. Dr. Fatma Duygu Kaya Yertutanol danışmanlığında “ilk öğretim birinci kademe öğrencilerinin uyku alışkanlıkları ile ebeveynlerin eve gelme saati ve anne babaların çocuk yetiştirme tutumları arasındaki ilişki” konulu tez ile tamamlamıştır. Yüksek lisans dış stajını NP Hastanesi kadın yetişkin yataklı servisinde tamamlamıştır. Daha sonra çeşitli danışmanlık merkezleri, psikiyatri merkezleri, dernekler, anaokulları, hastaneler gibi kurumlarda çalıştı.

[stm_spacer height=”59″ height_tablet=”40″ height_mobile=”40″]

Uzmanlık Alanları

Yetişkinlerde; kaygı bozuklukları (sosyal fobi, panik atak, sınav kaygısı), öfke kontrolü, özgüven eksikliği, iletişim bozuklukları, sınır koyma, psikolojik travma, depresyon, obsesif-kompülsif bozukluk, fobiler, psikosomatik bozukluklar, yeme bozuklukları (yutma fobisi, obezite, duygusal yeme, anoreksiya nevroza, tıkınırcasına yeme bozukluğu)

Çocuklarda; Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, davranış ve uyum bozuklukları, öfke kontrolü, özgüven eksikliği, alt ıslatma, seçici konuşmazlık, takıntı, depresyon, yemek ve uyku problemi, cinsel ve fiziksel istismar, kardeş kıskançlığı, okula uyum problemi, fobiler, yas, kayıp.

Eğitimler

  • Çocuk değerlendirme testleri
  • Yetişkin değerlendirme testleri
  • Oyun terapisi uygulayıcı eğitimi
  • Travmaya mudehale eft ve emdr eğitimi
  • Wisc-r zekâ test eğitimi
  • Travmaya mudehale eft ve emdr eğitimi
  • Attatıoner dikkat eğitimi
  • Yeme bozukluklarında psikoterapi eğitimi sertifikası
[stm_spacer height=”73″ height_tablet=”60″ height_mobile=”40″]

Psikologlarımız

Her biri kendi alanında uzman olan uzman psikologlarımız, çocuklara, ergenlik dönemindeki gençlere, yetişkin bireylere yönelik danışmanlık hizmeti ve anaokul, okul, etüt gibi eğitim merkezlerinde eğitim danışmanlığı vermektedirler.

[stm_spacer height=”50″ height_tablet=”30″ height_mobile=”20″]
[stm_info_box image=”1662″ title=”Fatmanur Yenigün”]1989 yılında Edirne’de doğdu. 2008 yılında ÖSYM başarı bursu ile İstanbul Kültür Üniversitesi Psikoloji bölümünü kazandı. 2012’de üniversite eğitimini tamamladıktan sonra 2013 yılında Trakya Üniversitesi’nde pedagojik formasyon eğitimi aldı.

DEVAMI[/stm_info_box]

[stm_info_box image=”1663″ title=”Merve Yaşar”]Merve Yaşar 2014 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Yandal olarak Reklamcılık okumuştur. Eğitim hayatı boyunca Darülacezze ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı gibi kurumlarda gönüllü çalışmalarda yer almış, alanı ile ilgili kongre ve sempozyumlara katılım sağlamıştır.

DEVAMI[/stm_info_box]

[stm_info_box image=”1664″ title=”Sena Ekici”]2014 yılında Maltepe Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun olmuştur. Lisans eğitimi sırasında DOHAD mahalle gönüllüleri ile ortak çalışmada bulunmuştur. Lisans eğitimden sonra özel bir kurumda ilköğretim okul psikoloğu olarak çalışmıştır.

DEVAMI[/stm_info_box]

[stm_icon_box icon=”fa fa-user” content_pos=”center” icon_pos=”center” box_link=”enable” box_link_url=”url:https%3A%2F%2Fwww.mefapsikoloji.com%2Ffatmanur-yenigun%2F|title:Devam%C4%B1n%C4%B1%20G%C3%B6r||” title=”Fatmanur Yenigün” iconbox_css=”.vc_custom_1570885482826{margin-bottom: 15px !important;}” css=”.vc_custom_1570885482828{margin-bottom: 30px !important;}”]

1989 yılında Edirne’de doğdu. 2008 yılında ÖSYM başarı bursu ile İstanbul Kültür Üniversitesi Psikoloji bölümünü kazandı. 2012’de üniversite eğitimini tamamladıktan sonra 2013 yılında Trakya Üniversitesi’nde pedagojik formasyon eğitimi aldı.

DEVAMINI OKU[/stm_icon_box]

[stm_icon_box icon=”fa fa-user” content_pos=”center” icon_pos=”center” box_link=”enable” box_link_url=”url:https%3A%2F%2Fwww.mefapsikoloji.com%2Fmerve-yasar%2F|title:Merve%20Ya%C5%9Far||” title=”Merve Yaşar” iconbox_css=”.vc_custom_1570885791888{margin-bottom: 15px !important;}” css=”.vc_custom_1570885791889{margin-bottom: 30px !important;}”]

Merve Yaşar 2014 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Yandal olarak Reklamcılık okumuştur. Eğitim hayatı boyunca Darülacezze ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı gibi kurumlarda gönüllü çalışmalarda yer almış, alanı ile ilgili kongre ve sempozyumlara katılım sağlamıştır.

DEVAMINI OKU[/stm_icon_box]

[stm_icon_box icon=”fa fa-user” content_pos=”center” icon_pos=”center” box_link=”enable” box_link_url=”url:https%3A%2F%2Fwww.mefapsikoloji.com%2Fsena-ekici%2F|title:Sena%20Ekici||” title=”Sena Ekici” iconbox_css=”.vc_custom_1570886314733{margin-bottom: 15px !important;}”]

2014 yılında Maltepe Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun olmuştur. Lisans eğitimi sırasında DOHAD mahalle gönüllüleri ile ortak çalışmada bulunmuştur. Lisans eğitimden sonra özel bir kurumda ilköğretim okul psikoloğu olarak çalışmıştır.

DEVAMINI OKU[/stm_icon_box]