[stm_cta button_icon_pos=”” link=”url:https%3A%2F%2Fwww.mefapsikoloji.com%2Filetisim%2F|title:Online%20Randevu||”]Uzman Klinik Psikologlarımızdan Danışmanlık Hizmeti
almak için iletişim formunu doldurup ön randevu talebi oluşturabilirsiniz.[/stm_cta]
[stm_spacer height=”124″ height_tablet=”100″ height_mobile=”100″]

Hizmetlerimiz

[stm_spacer height=”0″ height_tablet=”0″ height_mobile=”350″]
[stm_spacer height=”73″ height_mobile=”50″ height_tablet_landscape=”0″ height_tablet=”60″]

ÇOCUKLARA YÖNELİK DANIŞMANLIK HİZMETİ

Çocuk için danışmanlık hizmetine başvurduğunda ilk olarak aile ile görüşme yapılır. Bu süreci takip eden 2-3 seansta çocuğu ve problemleri anlamak amacıyla değerlendirme çalışmaları yapılır.

[stm_button button_style=”outline” button_size=”lg” button_pos=”center” button_icon_pos=”left” button_icon=”stmicon-arrow_forward” button_icon_class=”custom” button_icon_color=”#d3e0d9″ button_icon_color_hover=”#ffffff” button_icon_size=”20″ link=”url:https%3A%2F%2Fwww.mefapsikoloji.com%2Fcocuklara-yonelik-danismanlik-hizmeti%2F|||”][stm_spacer height=”60″ height_mobile=”40″ height_tablet_landscape=”0″ height_tablet=”50″]
[stm_spacer height=”0″ height_tablet=”0″ height_mobile=”50″]
[stm_spacer height=”73″ height_mobile=”50″ height_tablet_landscape=”0″ height_tablet=”60″]

ERGENLİK DÖNEMİ DANIŞMANLIK HİZMETİ

Çocukluk dönemine kıyasla ergenlik döneminde bireyin baş etmek zorunda olduğu biyopsikososyal değişimler artmaktadır. Fiziksel, duygusal ve sosyal değişimlerin yaşandığı zorlu bir süreçtir.

[stm_button button_style=”outline” button_size=”lg” button_pos=”center” button_icon_pos=”left” button_icon=”stmicon-arrow_forward” button_icon_class=”custom” button_icon_color=”#d3e0d9″ button_icon_color_hover=”#ffffff” button_icon_size=”20″ link=”url:https%3A%2F%2Fwww.mefapsikoloji.com%2Fergenlik-donemi-danismanlik-hizmeti%2F|||”][stm_spacer height=”60″ height_mobile=”40″ height_tablet_landscape=”0″ height_tablet=”50″]
[stm_spacer height=”0″ height_tablet=”0″ height_mobile=”350″]
[stm_spacer height=”0″ height_tablet=”0″ height_mobile=”50″]
[stm_spacer height=”0″ height_tablet=”0″ height_mobile=”350″]
[stm_spacer height=”73″ height_mobile=”50″ height_tablet_landscape=”0″ height_tablet=”60″]

YETİŞKİN DANIŞMANLIK HİZMETİ

Bireysel terapi, bireyin kendini keşfetmesi, farkındalık kazanması, duygusal güçlüklerin üstesinden gelmesi, içsel motivasyonunu keşfetmesi, işlevselliğinin artması, kendini ve sorunlarını tanıması gibi konularda yardımcı olmayı amaçlar.

[stm_button button_style=”outline” button_size=”lg” button_pos=”center” button_icon_pos=”left” button_icon=”stmicon-arrow_forward” button_icon_class=”custom” button_icon_color=”#d3e0d9″ button_icon_color_hover=”#ffffff” button_icon_size=”20″ link=”url:https%3A%2F%2Fwww.mefapsikoloji.com%2Fyetiskin-danismanlik-hizmeti%2F|||”][stm_spacer height=”60″ height_mobile=”40″ height_tablet_landscape=”0″ height_tablet=”50″]
[stm_spacer height=”0″ height_tablet=”0″ height_mobile=”50″]
[stm_spacer height=”73″ height_mobile=”50″ height_tablet_landscape=”0″ height_tablet=”60″]

EĞİTİM DANIŞMANLIĞI

MEFA Psikolojik Danışmanlık Merkezi olarak anaokullarına uzman psikologlarımız tarafından eğitim danışmanlığı verilmektedir. Okullarda ve etüt merkezlerinde dikkat geliştirme grup çalışmaları ve kariyer belirleme çalışmaları yapılmaktadır.

[stm_button button_style=”outline” button_size=”lg” button_pos=”center” button_icon_pos=”left” button_icon=”stmicon-arrow_forward” button_icon_class=”custom” button_icon_color=”#d3e0d9″ button_icon_color_hover=”#ffffff” button_icon_size=”20″ link=”url:https%3A%2F%2Fwww.mefapsikoloji.com%2Fegitim-danismanligi%2F|||”][stm_spacer height=”60″ height_mobile=”40″ height_tablet_landscape=”0″ height_tablet=”50″]
[stm_spacer height=”0″ height_tablet=”0″ height_mobile=”350″]
[stm_spacer height=”90″ height_tablet=”70″ height_mobile=”50″]

Uzman Psikologlar

1989 yılında Edirne’de doğdu. 2008 yılında ÖSYM başarı bursu ile İstanbul Kültür Üniversitesi Psikoloji bölümünü kazandı. 2012’de üniversite eğitimini tamamladıktan sonra 2013 yılında Trakya Üniversitesi’nde pedagojik formasyon eğitimi aldı.

2014 yılında Üsküdar Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimine başladı. Uzmanlığını Uzm. Dr. Alptekin Çetin danışmanlığında yürüttüğü “Ergenlik döneminde algılanan anne baba tutumlarının bireyin ruhsal durumları ve akran ilişkileri üzerindeki etkileri” konulu tez çalışması ile aldı. Uzm  Dr Alp Karaosmanoğlu’ndan Şema Terapi eğitimi aldı.

Eğitimleri sürecinde alanı ile ilgili kongre ve sempozyumlara katıldı, test eğitimleri aldı ve çeşitli hastanelerde görev aldı. Özel okulda psikolojik danışman olarak çalıştı. Şimdi kurucusu olduğu MEFA Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde ergen ve yetişkinler ile çalışmaktadır.  Evli ve bir çocuk annesidir.

Merve Yaşar 2014 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Yandal olarak Reklamcılık okumuştur. Eğitim hayatı boyunca Darülacezze ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı gibi kurumlarda gönüllü çalışmalarda yer almış, alanı ile ilgili kongre ve sempozyumlara katılım sağlamıştır. 2014 yılında Pedagojik Formasyon alarak 2014-2019 yılları arasında özel bir okulda psikolog olarak görev almıştır.

2019 yılında Haliç Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programını yüksek onur öğrencisi olarak tamamlayan Merve Yaşar uzmanlığını Yrd. Doç. Dr. Nesrin Duman danışmanlığında yürüttüğü “Dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu tanisi olan öğrencilerin ebeveynlerinin baglanma stilleri ve aleksitimi arasindaki iliskinin incelenmesi” konulu tez çalışması ile almıştır.

2014 yılında Maltepe Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun olmuştur. Lisans eğitimi sırasında DOHAD mahalle gönüllüleri ile ortak çalışmada bulunmuştur. Lisans eğitimden sonra özel bir kurumda ilköğretim okul psikoloğu olarak çalışmıştır. 2015-2016 yılları arasında NP Hastanesi Feneryolu Kliniğinde gönüllü olarak çalışmıştır. Burada Dr. Klinik Psikolog Cengiz Demirsoy süpervizyonluğunda obsesif kompulsif bozukluk, panik atak, kaygı bozuklukları, sosyal fobi gibi sorunlar üzerine Kognitif-Davranışçı Terapi yönelimli çalışmalar yürütmüştür.

2016 yılında Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümü yüksek lisansını tamamlamıştır. Sena Ekici klinik psikoloji alanındaki uzmanlığını Üsküdar Üniversitesinden Yrd. Doç. Dr. Fatma Duygu Kaya Yertutanol danışmanlığında “ilk öğretim birinci kademe öğrencilerinin uyku alışkanlıkları ile ebeveynlerin eve gelme saati ve anne babaların çocuk yetiştirme tutumları arasındaki ilişki” konulu tez ile tamamlamıştır. Yüksek lisans dış stajını NP Hastanesi kadın yetişkin yataklı servisinde tamamlamıştır. Daha sonra çeşitli danışmanlık merkezleri, psikiyatri merkezleri, dernekler, anaokulları, hastaneler gibi kurumlarda çalıştı.

[stm_spacer height=”84″ height_tablet=”60″ height_mobile=”40″][stm_icon icon_color=”custom” icon_align=”center” height=”80″ icon=”fa fa-users” icon_custom_color=”#ffffff”][stm_spacer height=”20″ height_tablet=”20″ height_mobile=”10″]

Uzmanlarımız

[stm_spacer height=”10″ height_tablet=”10″ height_mobile=”10″]

Uzman klinik psikologlarımızdan danışmanlık hizmeti almak için lütfen iletişime geçin.

[stm_spacer height=”70″ height_tablet=”60″ height_mobile=”40″]
[stm_spacer height=”99″ height_tablet=”70″ height_mobile=”50″]

Testler

[stm_spacer height=”40″ height_tablet=”30″ height_mobile=”20″]
[stm_testimonials number_row=”4″ arrows=”true” img_size=”80×80″ number=”6″][stm_spacer height=”82″ height_tablet=”60″ height_mobile=”50″]