MEFA Psikoloji kurucu ortaklarından olan Merve Yaşar, Psikoloji lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde 2014 yılında tamamlamıştır. Yandal olarak Reklamcılık okumuştur. 2019 yılında Haliç Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programını yüksek onur öğrencisi olarak tamamlayarak Klinik Psikolog ünvanını Yrd. Doç. Dr. Nesrin Duman danışmanlığında yürüttüğü “Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu Tanısı Olan Öğrencilerin Ebeveynlerinin Bağlanma Stilleri Ve Aleksitimi Arasındaki İlişkinin İncelenmesi” konulu tez çalışması ile almıştır. Yüksek lisans eğitimi boyunca Oyun Terapisi teorik eğitimlerini ve süpervizyonlarını tamamlamıştır. Doç. Dr. Nevin Dölek’ten Çözüm Odaklı Terapiler, Yrd. Doç. Dr. Başak Demiriz’den Çocuk- Ergen Bilişsel Davranışçı Terapi, Dr. Christof Loose ve Dr.Alp Karaosmanoğlu’ndan Çocuk-Ergen Şema Terapi eğitimlerini almıştır. Çocuk Merkezli Oyun Terapisi eğitimini ve süpervizyonlarını Mehmet Teber’den almıştır. Süreç içerisinde Aletha Solter, Lawrence Cohen, Dr. Gail Dines, Dr. Susan M. Knell, Dr. Pat Pernicano gibi dünyaca ünlü birçok uzmanın atölye ve seminerlerine katılmıştır.

Türkiye Üstün Zekalı ve Dahi Çocuklar Eğitim Vakfı (TÜZDEV), Darülaceze ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) gibi kurumlarda gönüllü çalışmalarda yer almış, alanı ile ilgili kongre ve sempozyumlara katılım sağlamıştır. 2014 yılında meslek hayatına başlayan Yaşar, Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumlarından birinde rehber öğretmen ve proje koordinatörü olarak görev almıştır.

Yıllardır çocuklar ile atölye çalışmalarını sürdüren Merve Yaşar eş zamanlı olarak çocuk, ergen ve aileler ile çalışmakta, aynı zamanda gönüllü projelerde görev almaktadır. Çocuklar, ergenler ve aileler ile çalışmalarında; Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Çocuk- Ergen Bilişsel Davranışçı Terapi, Çocuk-Ergen Şema Terapi, Çözüm Odaklı Terapi, Terapötik Kartlar gibi farklı ekol ve teknikleri eklektik bir biçimde kullanarak klinik çalışmalarını sürdürmektedir.

Türk Psikologlar Derneği ve Oyun Terapileri Derneği üyesidir.