Mefa Psikolojik Danışmanlık merkezinin ortaklarından olan Gizem Büşra Ağaçhan 1989 da İstanbul’da doğdu. 2011 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi’ Çocuk Gelişimi Bölümünü başarı bursu ile okudu ve Bölüm birincisi olarak tamamladı. 2014 yılında okulöncesi öğretmenliği bölümünü Yüksek onur öğrencisi olarak bitirdi. 2019 yılında İstanbul Aydın üniversitesinde Dr. Aylin Sözer Çapan Danışmanlığında “Çalışan Annelerin Stres düzeyinin Çocuklarındaki kaygı düzeyine etkisinin incelenmesi” konulu tez çalışması ile psikoloji yüksek lisans programından uzmanlığını almıştır.

Dr. Nevin Dölek’ten Çözüm odaklı terapi, Dr. Öğrt. Üyesi Aylin Sözer Çapan’dan çocuk resimleri analizi , Psk. Dnş. Mehmet Şirin Zorkol’dan Disleksi eğitici eğitmenliği, Uzm. Dr. R. Hülya Bingöl Çağlayan’dan Attentioner Dikkat eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu eğitimi, Ozan Bozkurt’ dan Lifekinetik hareket ve beyin egzersizi eğitimi, Turkceprep Kurumundan Pass teorisiyle geliştirilmiş PREP, Çözüm Disleksi derneğinden O-Dist okulöncesi disleksi mudahale programı, Disleksi ve Hiperaktivite Derneğinden BUU PRO Öğrenme ğüçlüğü mudahale programı, Olcay Karaca’dan TODİCOGNİT , Çocuk testleri eğitimi, Çözüm Disleksi Derneğinden Dona Okuduğunu anlama ve kreatif düşünme, Sarı Kitap, check-up Dikkat eksikliği programı, Doç. Dr. Yılmaz Mutlu ve Prof. Dr. Sinan Olkun’dan Gelişimsel Diskalkuli , eğitim sistemlerinden Gems Hhigshtcop, scamper sistemlerini detaylı olarak almış olup alanı ile ilgili bir çok sempozyum , seminer ve kongrelere katılmıştır.
Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’ da eğitimler almış ve gönüllü çalışmalara katılmıştır. Beş yıl özel bir kurumda Anaokulu öğretmenliği yapmıştır. Dikkat eksiliği ve özgül öğrenme güçlüğü olan çocuklara özel danışmanlık yapmıştır. Şu anda Mefa Psikoloji’de Özgül Öğrenme Bozukluğu ve Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu olan çocuklarla çalışmalar yapmaktadır. Evli ve iki çocuk annesidir.